NOVÝ TERMÍN: Workshop rytí a pískování SKLA

Unikátní workshop se zručnými českými skláři!

piskováníbrouseniKurz broušení sklapiskovani dovyrobyf_pacinekglass-foto-traga-11-

Staňte se na den sklářem

Po dlouhém čekání se nám podařilo domluvit s mistrem Jaroslavem Šárou unikátní workshop rytí skla, který nemá v Čechách konkurenci.
V rámci sobotního workshopu si i úplný začátečník prakticky vyzkouší celý proces uměleckého rytí. V druhé části dne si vyrobíte dekorační technikou pískování set sklenic. Nebude chybět ani návštěva sklářského musea a ukázka tradiční techniky foukání skla. Celodenní sklářský sobotní workshop se bude konat na konci dubna od 9.00 v Novém Boru v Kolektiv Ateliers. 

Tradici českého rytého skla podnítil v 17. století talentovaný rytec Caspar Lehmann, který působil na dvoře císaře Rudolfa II. Nahlédněte pod pokličku sklářského řemesla a ponořte se do technik dekorování skla pod zkušeným dohledem mistra brusiče.

KDY: sobota konec dubna 2018 od 9:00 (délka cca do 17.00) O konkrétním datu zážitku vás budeme informovat 3 týdny dopředu. Každopádně se bude jednat o sobotní zážitek.

KDE: Kolektiv Ateliers, Sklářská 705, 473 01 Nový Bor

DOPRAVA: vlastní

POZOR tento workhop má velmi omezenou kapacitu. Každému se bude věnovat individuelně mistr svého řemesla pan Šára, který brousí trofeje pro české filmové ceny.

“České sklo🥛 je tak známé jako čínský porcelán” říká Jaroslav Šára, rytecký mistr⛏ z Kolektiv Ateliers v Novém Boru.

Dovyroby

2,200.00 Kč

Zrušit výběr

Program:

9:00 – 17.00 workshop broušení a pískování, ukázka foukání skla, návštěva sklářského musea s odborným výkladem

Recenze

Zatím zde nejsou žádné recenze.

Buďte první, kdo ohodnotí “NOVÝ TERMÍN: Workshop rytí a pískování SKLA”